نحوه محاسبات

از آنجاکه بر خورداری از بصیرت و آگاهی برتر و وافر از نوع کسب و کاری که در پیش رو داریم از مهمترین عوامل پیشرفت واز فرآیند اجتماعی و مدیریتی به منظور برآوردن نیاز های خود و خواسته های مشتریان بوده که این مهم باعث پیشرفت وتوسعه آنان در بـازار هدف ودر نهایت منجر به برتـری ارزش مـزیت نسبت به رقبا و نیز بـر کـار آفرینی و ایستایـی و تـدوام
واحـد های صنفی کمک شایانی می نماید ، لازم است که مدیران واحـدها ی صنفی از طــرق مختلف اقدام بایسته نسبت به ارتقای سطح آگـاهی کسب وکـار و پیشه خـود نمایند تا احـقاق اهداف گردد.
بدین منظور هئیت مدیره اتحادیه صنف کابینت سازان بر خود لازم دانسته تا در راستای تحقق این هدف والا و اطلاع رسانی به اعضای تحت پوشش خود مواردی هرچند مختصر ولی رعایت آن را ضروری دانسته تا از تضیع حقوق واحد های صنفی و ارباب رجوع جلو گیری و در نتیجه باعث ارتقاء آنان و اثر بخشی گردد.
۱ – درج قیمت کالای ساخته شده بر اساس نرخ مصوب اتحادیه ، تنظیم قرارداد و صدور فاکتور جهت مشتری ، نصب تصویر جواز کسب در محل کسب ضروری می باشد تا از جرائم متعلقه به هنگام بازرسی جلو گیری به عمل آید . ۱-۱ تنظیم مفاد قرارداد طبق نمونه پیوستی از جانب کلیه واحدهای صنفی تحت پوشش اتحادیه الزامی میباشد.
۲ – طریقه محاسبه کابینت آشپزخانه متر طول میباشد و قیمت کابینت زمینی ۶۰% و دیواری ۴۰% از کل بهاء محاسبه میگرددوارتفاع بالاتر از ۹۰ به طو ل زمینی محاسبه میگردد
۳ – به کل مبلغ فاکتور ۱۰ درصد بابت حمل و نصب کابینت در داخل محدوده شهر کرج اضافه و در بیرون از محدوده کرایه حمل به عهده خریدارمی باشد.

۴ – زیر ظرف شوئی و آبچکان کابینت در صورت استفاده از ورق pVCبدنه مابالتفاوت ۳۰% یک متر کابینت دریافت میگردد.
۵ – فضای اشغال ماشین ظرفشوئی ، لباسشوئی ، یخچال فریزر و هر گونه لوازماتی که بجای کابینت در آشپزخانه جاسازی شود به متراژ کابینت محاسبه نمی شود ودر صورت نصب صفحه کابینت و دیواره ماشین لباسشوئی و یخچال تنها محاسبه آن ضروری میباشد.
۶ – کانتر (اپن) با نمای درب و یک صفحه دو لب گرد ۵/۱ برابر قیمت زمینی به متراژ طول و کانتر با نمای درب و دو صفحه لب گرد پله دار به قیمت یک متر کامل زمینی و دیواری قیمت گذاری می گردد و کابینت اپن بنام جزیره از عمق ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی متر دو برابر قیمت زمینی محاسبه می گردد.
۷ – ویترین با نما بغل شیشه خور با ارتفاع ۹۰ سانتیمتر به میزان ۵/۱ برابر متراژ طول دیواری محاسبه می شود و ویترین بلند متراژ ۹۰ سانتیمتر با نمای بغل شیشه خور ۲ برابر متراژ طول دیواری محاسبه میگردد.
۸ – کمد بلند و جای ماکروویفر ۳ برابر قیمت زمینی محاسبه میگردد.
۹ – بهای اجناس جانبی از قبیل هود- سینگ – پشتی – گاز توکار- شیشه ویترین و دستگیره های خارجی و درب نماها و صفحه روی ماشین و کلیه سبدهای داخل کابینت و یراق آلات فانتزی و لولای آرام بند و غیره بطور جداگانه محاسبه و به مبلغ فاکتور اضافه میگردد.
۱۰ – در صورت خرید لوازم جانبی توسط سفارش دهنده ، اجرت نصب آنها جداگانه محاسبه می شود .
۱۱ – کابینت های دیواری و زمینی که از عمق استاندارد آن خارج شود تفاوت عمق محاسبه می گردد ، بعنوان مثال هر ۱۰ سانتی متر عمق زیاد برابر ۱۰ سانتی متر به طول زمینی و یا دیواری اضافه می گردد.
۱۲ – کابینت های فلزی و چوبی با بدنه زمینی ۵۵ سانتی متر و عمق استاندارد و صفحه ۶۰ سانتی متر و کابینت دیواری با درب ۳۰ سانتی متر می باشد و چنانچه عمق کابینت بنا به در خواست مشتری کمتر ساخته و نصب گردد محاسبه آن طبق کابینت استاندارد صورت می گیرد.
۱۳ – کابینت بالای هود به هر ارتفاع طبق متراژ دیواری محاسبه می شود .

۱۴ – کابینت هود طرح شومینه چنانچه پشت و پهلو ، سقف و تاج داشته باشد طبق متراژ دیواری محاسبه می شود.( مشخصات فوق فقط در مورد MDF16میل باروکش ملامینه میباشد)
۱۵ – صفحه های کابینت ۳۲ سانتی از نوع ام ، دی ، اف لبه داراستانداردمی باشد و صفحه های جلو نوار اطویی P V C دوبل یا دور دوبل یا لترون استاندارد نبوده و فاقد ارزش می باشد.
۱۶ – شیشه های ویترین ها از نوع ساده می باشد و اگر سند بلاس و رفلکس و آئینه باشد تفاوت آن به فاکتور اضافه می شود .
۱۷ – جکهای معمولی و فانتزی به فاکتور اضافه میشود ,
۱۸ – چنانچه مشتری قبل از ساخت به هر عللی منصرف شد هزینه رفت وآمد و نقشه و طراحی گرفته میشود ( هزینه ایاب و ذهاب و طراحی سه بعدی مبلغ /۰۰۰/۵۰۰/۱ ریال ) و اگر کابینتها ساخته شده بود با تعیین کارشناسی خسارت آن محاسبه و گرفته میشود,
۱۹ – ساخت و نصب شلف ها یا قید های تاج دار بین کابینت از متراژ کسر و قیمت آن به فاکتور اضافه شود.
۲۰ – درب های آکاردئونی یا سوپری جداگانه محاسبه و درب نمای آن کم می شود.
۲۱ – هزینه حمل کابینت به طبقات ساختمان به عهده خریدار می باشد.
مفاد این تحریریه در ۲۱بند ثبت و توسط کلیه واحد های تحت پوشش این اتحادیه لازم الاجرا می باشد.

تنظیم و تدوین کننده : : هیئت رئیسه اتحادیه صنف کابینت سازان شهرستان کرج